קל מאוד להלביש על העבודות שלי פוליטיקה או ביקורת על הממשלה, אבל אצלי זה צמח ממקום אחר - זה צמח מהטיפול שלי. | מקומי

מקומי

אנחנו חולקים מקום אבל לא מכירים, מופרדים לשבטים וקהילות, חיים, לומדים ועובדים בנפרד. לא הגיע הזמן להכיר?

"מקומי" הינו פרויקט צילום חברתי המאפשר היכרות עם הנשים והגברים המרכיבים את החברה בישראל. מאחורי הפרויקט עומדים עפר קידר צלם ובלוגר, שרון טל אשת החברה האזרחית וחגי גריידי אחד שאכפת לו. רוצים להשתתף? כיתבו לנו

מקומי

יש לך סיפור מקומי?

החיפוש אחר סיפורים מקומיים ממשיך!
רוצה להתראיין ולהצטלם?

אמנון ליפקין, תל-אביב | פרויקט צילום מקומי

קל מאוד להלביש על העבודות שלי פוליטיקה או ביקורת על הממשלה, אבל אצלי זה צמח ממקום אחר – זה צמח מהטיפול שלי.

אמנון ליפקין, תל-אביב

אולי יש אנשים שבעיניהם זה מוזר, אבל לי זה מאוד מתאים – גם הסטודיו שלי וגם הבית שלי פתוחים לקהל. עם השנים הבנתי שזה משהו שמתאים לי וכיף לי. בנחלת בנימין פוגשים המון אנשים מכל הסוגים, ופעמיים בשבוע זה תיבלון נחמד לשאר השבוע, שבו אני בגפי בסטודיו. זה מאפשר לי להראות לאנשים לא רק את המוצר אלא גם את התהליך, איך זה נעשה – גם אם זה פח הזבל שיצרתי בבית. עם השנים למדתי לכמת את זה גם לדברים שאני יכול למכור.

אני אוהב שכל אחד לוקח את הדברים שאני מייצר לאן שהוא לוקח. יש כאן עבודות שפחות נמכרות אלא יותר מייצרות תגובות. קל מאוד להלביש על העבודות שלי פוליטיקה או ביקורת על הממשלה, אבל אצלי זה צמח ממקום אחר – זה צמח מהטיפול שלי. זה התחיל מ-"בקבוק מסיר אשמה" ומשם התפתחו עוד דברים שנולדו מתוך הטיפול. זה צף אצלי מתוך מקום של עניין, לא ממחשבה מאוד ספציפית ואחרי זה כל אחד מוזמן להוסיף לזה אינטרפרטציה.

הרבה מהדימויים וההשראה שלי באים מתל אביב, תל אביב שלי, תל אביב של ילדותי וגם תל אביב של היום. בעברי למדתי מתמטיקה ועסקתי שנים רבות במחשבים. לאורך עשור לאט לאט התגלגלתי והקשבתי לרצון הפנימי שלי ליצור ולשתף – לא למדתי אומנות, בשלב מסויים לקחתי קורס תפירה אבל זה בא מתוכי.
תמיד מאוד אהבתי לרקום. וכשהגיעה לידי מכונת תפירה, הרגשתי שזה הזמן שלי לייצר משהו שאוכל לשתף ואולי גם למכור. יש עוד הרבה דברים שאני אוהב לייצר, אבל זה המדיום שאותו התרגלתי לשתף עם העולם.

עריכה: שרון טל | צילום: עפר קידר

מה דעתך?

סיפורים מקומיים נוספים

מקומי

הצטרפו לחברים של פרויקט

מקומי

וקבלו מאיתנו מייל כשעולה סיפור חדש לאתר

דילוג לתוכן