מהנוסעים במונית אני שומע הרבה על קושי כלכלי, השכר נמוך והמחייה יקרה יחסית. | מקומי

מקומי

אנחנו חולקים מקום אבל לא מכירים, מופרדים לשבטים וקהילות, חיים, לומדים ועובדים בנפרד. לא הגיע הזמן להכיר?

"מקומי" הינו פרויקט צילום חברתי המאפשר היכרות עם הנשים והגברים המרכיבים את החברה בישראל. מאחורי הפרויקט עומדים עפר קידר צלם ובלוגר, שרון טל אשת החברה האזרחית וחגי גריידי אחד שאכפת לו. רוצים להשתתף? כיתבו לנו

מקומי

יש לך סיפור מקומי?

החיפוש אחר סיפורים מקומיים ממשיך!
רוצה להתראיין ולהצטלם?

אלעד חן, אשקלון

מהנוסעים במונית אני שומע הרבה על קושי כלכלי, השכר נמוך והמחייה יקרה יחסית.

אלעד חן, אשקלון

במקצועי אני מהנדס חשמל, אבל כבר חמש שנים אני נהג מונית. לפני זה הייתי בהייטק; עבדתי שנתיים באינטל, אבל בעקבות קיצוצים עזבתי. באינטל המשרה שלי היתה ארבעה ימי עבודה ואחריהם ארבע ימי חופש, ופתאום לעבור מזה לחמישה או שישה ימי עבודה רצופים בשבוע לא היה קל. למוניות הגעתי במקרה, ניסיתי ונקלטתי. כאן אני אדון לעצמי, קובע מתי אני עובד ומתי לוקח חופש, מסתובב הרבה ופוגש אנשים. זאת לא עבודה רעה, אבל אני עדיין ממשיך לחפש בהייטק, אולי אוכל לחזור.
נולדתי וגדלתי באשקלון, ותמיד הייתי כאן. יש לנו קבוצת חבר'ה שהולכת יחד מאז היסודי. כולם כבר גדלו והתחתנו, יש בינינו מנהלים ואנשי הייטק, עורכי דין ונהגי מוניות, ואנחנו עדיין בקשר, נפגשים בחגים ועושים יחד על האש.
לגדל היום ילדים באשקלון זה לא מה שהיה לפני עשרים שנה. רמת הפשיעה ירדה, יש לעיר רצועת חוף מדהימה, החינוך טוב וכל מה שצריך יש בשפע. העיר מפותחת, ועדיין זולה יחסית. מהנוסעים במונית אני שומע הרבה על קשיים כלכליים, על שכר נמוך ומחייה יקרה. אצלנו באשקלון, למשל, על כל שני עסקים עצמאיים שנפתחים אחד נסגר. לא מעודדים כאן עצמאים, וזה משפיע על היומיום ומחלחל גם למשפחה ולזוגיות. בשביל להתקיים בכבוד כנהג מונית אני צריך להיות מאוד מחושב בכסף, וגם לעבוד כל יום בין 12 ל-14 שעות. מצד שני, אני מחליט מתי ואיך אני עובד; הנה עכשיו החלטתי שאני בהפסקה ואני מדבר איתכם סתם ככה באמצע היום.

ראיון ועריכה: שרון טל | צילום: עפר קידר

מה דעתך?

סיפורים מקומיים נוספים

מקומי

הצטרפו לחברים של פרויקט

מקומי

וקבלו מאיתנו מייל כשעולה סיפור חדש לאתר

דילוג לתוכן