כשאתה נוסע ליום יומיים, היעד הוא העניין. בטיול הזה - עניינה אותנו הדרך. | מקומי

מקומי

אנחנו חולקים מקום אבל לא מכירים, מופרדים לשבטים וקהילות, חיים, לומדים ועובדים בנפרד. לא הגיע הזמן להכיר?

"מקומי" הינו פרויקט צילום חברתי המאפשר היכרות עם הנשים והגברים המרכיבים את החברה בישראל. מאחורי הפרויקט עומדים עפר קידר צלם ובלוגר, שרון טל אשת החברה האזרחית וחגי גריידי אחד שאכפת לו. רוצים להשתתף? כיתבו לנו

מקומי

יש לך סיפור מקומי?

החיפוש אחר סיפורים מקומיים ממשיך!
רוצה להתראיין ולהצטלם?

אושרה קמחי | פרויקט צילום מקומי - להכיר את האנשים שחיים סביבנו

כשאתה נוסע ליום יומיים, היעד הוא העניין. בטיול הזה – עניינה אותנו הדרך.

אושרה קמחי, קיבוץ טללים

לבעלי יש אופנוע אספנות, אז הבנתי שאם אני רוצה שהטיול הזה יקרה, אני צריכה להכניס את המילה "אופנוע" למשפט. ככה נולד: טיול סובב ישראל – תשעה ימים על אופנוע. יצאנו מהבית בקיבוץ טללים שבנגב, ירדנו לאילת, משם לעין גדי ולמחרת עמק-יזרעאל ואז הגולן. זו היתה הזדמנות להתארח ולפגוש את כל החברים שאנחנו לא מצליחים לפגוש ביומיום, כי לרוב כשאומרים לנו: "תקפצו לבקר", מדובר בתפירה של חצי מדינה. אנשים ממש פתחו בפנינו את הלב, את הדלת ואת המקרר – זה היה נהדר!

טיול באופנוע זו חוויה מאוד מיוחדת. מרגישים בה את הטמפרטורה משתנה לאורך היום, שומעים את הקולות מבעד לקסדה ומריחים את הריחות. בעיקר רואים בנסיעה כזו את הנוף, את הצבעים של השמש לאורך היום ואת כל הגוונים של מדינת ישראל – מחום לירוק ובחזרה לחום של הנגב. הפגיעות והדריכות ברכיבה מאוד גבוהות וכשאין טלפון ביד – שמים לב לפרטים וחווים יותר. כשאתה נוסע ליום יומיים, היעד הוא העניין. בטיול הזה – עניינה אותנו הדרך.

אושרה קמחי | פרויקט צילום מקומי - להכיר את האנשים שחיים סביבנו
את החיבור המשפחתי החזק, אני זוקפת לזכות הטיול הגדול ההוא (אושרה קמחי)

 

לעצמאות יצאתי לפני שנה וחצי, אחרי 24 שנים כשכירה במועצה-איזורית רמת הנגב. הנסיון הרב שצברתי בטיולים בארצות הברית ובקנדה משמש אותי כדי לתכנן לאנשים את הטיול שלהם לארצות הברית. אני יודעת לתרגם את הרצונות ואת הצרכים של כל מטייל או משפחה, למה שצריך לקרות במציאות, ואני מכינה עבורם חוברת מותאמת אישית היורדת לפרטי פרטים. בסופו של דבר זו הרי לא התכנית, אלא התכנון. אם מצאת את עצמך נוהג בארצות הברית שמונה שעות בכל יום, לא משנה כמה המסלול והתכנית יפים – אכלת אותה.

הזרעים נטמנו כבר לפני 16 שנה. לקחנו חל"ת, הוצאנו את הבנות ממערכת החינוך, ויצאנו לטיול של שמונה חודשים בקרוואן ברחבי ארצות הברית. אז גיליתי שאפשר להגשים חלומות. מדובר בחוויה משפחתית מעלפת ועד היום אני רואה את ה-בֶּנֶפִיט של זה. הילדים שלנו עצמאיים מאוד ואת החיבור המשפחתי החזק, אני זוקפת לזכות הטיול הגדול ההוא ולטיולים המשותפים שבאו אחריו. כשזה מצליח – זה עושה המון טוב לגרעין המשפחתי.

 

אושרה קמחי | פרויקט צילום מקומי - להכיר את האנשים שחיים סביבנו

ראיינה: שרון טל | עריכה וצילום: עפר קידר

מה דעתך?

סיפורים מקומיים נוספים

מקומי

הצטרפו לחברים של פרויקט

מקומי

וקבלו מאיתנו מייל כשעולה סיפור חדש לאתר

דילוג לתוכן