יש אנשים שמתלבשים כדתיים ואין להם ערכים, לא מכבדים את עצמם. אני מחליטה מי אני, לא הלבוש שלי. | מקומי

מקומי

אנחנו חולקים מקום אבל לא מכירים, מופרדים לשבטים וקהילות, חיים, לומדים ועובדים בנפרד. לא הגיע הזמן להכיר?

"מקומי" הינו פרויקט צילום חברתי המאפשר היכרות עם הנשים והגברים המרכיבים את החברה בישראל. מאחורי הפרויקט עומדים עפר קידר צלם ובלוגר, שרון טל אשת החברה האזרחית וחגי גריידי אחד שאכפת לו. רוצים להשתתף? כיתבו לנו

מקומי

יש לך סיפור מקומי?

החיפוש אחר סיפורים מקומיים ממשיך!
רוצה להתראיין ולהצטלם?

סארה אבו סיאם, רהט | | מקומי - להכיר את האנשים שחיים סביבנו

יש אנשים שמתלבשים כדתיים ואין להם ערכים, לא מכבדים את עצמם. אני מחליטה מי אני, לא הלבוש שלי.

סארה אבו סיאם, רהט

אנשים בעיר מכירים אותי מבחינת התנהגות, מבחינת הערכים שלי. יודעים מי זו סארה. אם אני מחונכת מבית ההורים, אני שומרת על איך שאני מחונכת אם אני בחוץ או אם בבית. אני לא רוצה לעזוב, המקום שלי פה, גם אם הייתה לי אפשרות לחזור ללוד (איפה שגדלתי) אני אומרת לא, אני פה ואני אתקדם מפה. שאלו אותי למה את מקדמת את עניין הבריאות וסביבה והתפתחות הילד ולמה אכפת לי? אני אמרתי שאם אני אביא ילדים – הם יחיו פה, אז אני חייבת לשמור על איפה שאני אגדל ילדים ואיפה שאני חיה, זה העתיד שלי.

בעבודה אני עם כיסוי ראש. אם אני יוצאת לטיול לא, בבית לא. אבא שלי מאוד דתי ופעם הייתה לי שיחה איתו. הוא אמר לי תשמרי על הכבוד של הסבים שלך ותהי דתייה, אמרתי לו שיש אנשים שמתלבשים כדתיים ואין להם ערכים, לא מכבדים את עצמם. אני מחליטה מי אני, לא הלבוש שלי. הלבוש לא מחליט לי – אני מחליטה לעצמי. אני שמה (כיסוי) כי אני אוהבת את זה ורוצה את זה. אני אוהבת את הדת, אוהבת את המסורת שלי.

אני בת שייח' וממשפחה מאוד מאוד חזקה מבחינת שייחים והם רצו לשמור עלי כי אני דורשת המון מבחינת אחריות, מנהיגות, לא עושה חשבון לאף אחד יודעת מה אני מדברת יודעת מה אני רוצה- אף אחד לא החזיק לי את היד. יודעים מי אני . כולם מכבדים אותי. שואלים מאיפה הבת כל כך חזקה ?

ראיון ועריכה: שרון טל | צילום: עפר קידר

מה דעתך?

סיפורים מקומיים נוספים

מקומי

הצטרפו לחברים של פרויקט

מקומי

וקבלו מאיתנו מייל כשעולה סיפור חדש לאתר

דילוג לתוכן